FAQ

 

1) Čo mám robiť, ak mi nesadla veľkosť?

Snažíme sa, aby si každá zákazníčka prišla na svoje, preto pri každom produkte uvádzame presné rozmery šiat, tričiek. Ak sa ale stalo, že veľkosť nesadla, radi šaty, tričko vymeníme za menšie/vačšie číslo (naše číslovanie je od S- XL, väčšie ani menšie čísla zatiaľ nerobíme). Šaty, tričká musia byť v pôvodnom stave, nenosené, neprané ani nijak inak upravované. Prosíme, berte do úvahy, že naše šaty sú šité na objednávku, takže pri výmene musíme vyrobiť nový kúsok. Preto je doba výroby ďalších 14 dní, pri nadmernom množstve objednávok to môže byť o niečo dlhšie. O presnom dátume vás budeme vždy informovať emailom. Pri tričkách máme skladom obmedzené kvantity, preto nám prosím vždy dopredu napíšte, keď veľkosť nesadla a my overíme zásobu.

 

2) Prala som šaty, tričko v práčke a šaty, tričko sa poškodili. Môžem ich reklamovať?

Správna starostlivosť o šaty, tričká je veľmi dôležitá pre zachovanie krásnych farieb a skvelej kvality. Informácie o správnej starostlivosti uvádzame pri popise produktu na eshope, v balení pri doručení a tiež je k šatám, tričkám prišitý štítok s vysvetlivkami starostlivosti. Naše šaty sa nemôžu prať v práčke, čiže na takto spôsobenú vadu by sa nevzťahovala reklamácia a nebolo by možné šaty vymeniť. Naše tričká sa môžu prať ručne, maximálne na 30°C. Detailnejšie informácie o reklamácii a vrátení tovaru nájdete v našich obchodných podmienkach.

 

3) Neviem, ako šaty nosiť a nakombinovať.

Nosenie printov može byť výzva. Nie je sa ale čoho báť. Pri správnej kombinácii doplnkov máte vyhrané. Mrknite na náš Instagram a TikTok pre viac inšpirácie ako naše šaty kombinovať. Poprípade nám napíšte email na: info@jovejove.sk a my vám radi pomôžeme vybrať doplnky aj na konkrétnu príležitosť.

 

4) Nie som si istá, aká veľkosť je pre mňa.

Pri každom produkte uvádzame veľkostnú tabuľku, plus sa môžete pozrieť na náš Instagram do kategórie Highlights, kde máme fotografie na postavách rozdielnych výšok a konfekčných veľkostí pre vašu konkrétnejšiu predstavu. Ak si aj tak neviete rady, napíšte nám email na: info@jovejove.sk a my radi pomôžeme.

 

5) Prečo je cena šiat vyššia?

Cena zahŕňa celý proces výroby od nápadu dizajnu, až po jeho výslednú podobu. Cena odzrkadľuje skutočné náklady na lokálnu výrobu. Nejedná sa o masovú rýchlo výrobu, ale každý jeden kúsok je pripravený s maximálnou precíznosťou na detail a kvalitu konečného produktu. Každý dodávateľ v procese výroby produktu je férovo ohodnotený.

Cena šiat je vyššia ako vo fast fashion. Treba ale počítať s tým, že kúpou jedných šiat investujete do seba. :) Nejedná sa o sezónny produkt, ktorý o rok/dva už neoblečiete. Šaty JoveJove vás budú sprevádzať niekoľko rokov. Toto sú šaty pre tie najobyčajnejšie, no najkrajšie a najvzácnejšie chvíle.

Nákup produktov lokálnej výroby je možno pre mnohých z vás novinkou. Najčastejšie ľudí prekvapí práve cena, ktorá niekoho zároveň odradí od kúpy. Pri nákupe z fast fashion sa môže stať, že práve vďaka cene často nakúpite viac, ako potrebujete. Cena za lokálny dizajn je drahšia, ale má to svoj dôvod a o to viac si kúpu premyslíte, zvážite, či produkt potrebujete a či ho vynosíte.

 

6) Ako vznikol produkt? Kde je vyrobený?

Všetky naše šaty majú česko-slovenskú výrobu. Látky máme potlačené na Slovensku a samotné šitie prebieha v Čechách. Nejedná sa o žiadnu veľkovýrobu, ale pracujeme so šikovnou pani krajčírkou, ktorá má dlhoročné skúsenosti vo svojom odbore.

Výroba a potlačenie tričiek prebieha na Slovensku. Dizajn na tričká je náš autorský počin.

 

7) Doručujete do zahraničia?

Štandardne doručujeme v rámci Českej a Slovenskej republiky. V prípade záujmu odoslania do zahraničia to riešime individuálne, cez email. Napíšte nám prosím email na: info@jovejove.sk ešte pred uskutočnením objednávky a my vám dáme vedieť detaily doručenia do vami zvolenej krajiny.

 

8) Z akého materiálu sú šaty a tričká?

Na šaty používame dva typy látok, dva typy 100% bavlny. Zavinovacie šaty Gili Air, Bloom, Paint, košeľové šaty Create a tunikové šaty Comfy New York, Leopard, Flowers majú ako podklad certifikovanú bio bavlnu GOTS. Volánové šaty Meadow a Nusa Penida majú 100% bavlnený podklad. Bavlnená látka je potlačená najmodernejšou technológiou digitálnej pigmentácie. Bez použitia a znečisťovania vody a s nízkou spotrebou elektrickej energie. Potlač má EKO-TEX 100 certifikované pigmenty.

Tričká sú vyrobené zo 100% bavlny, ktorá má certifikáty: GOTS, Wear Fair, Peta approved- Vegan. Potlač na tričká je ekologická potlač farbami na vodnej báze.

 

9) Šaty sa mi páčia, ale cena je na môj vkus a možnosti vysoká. Budú možné zľavy či zľavové kódy?

Snažíme sa o zachovanie filozofie slow fashion a udržateľnej módy. Vyrábame na objednávku, aby sme zabránili nadmernej výrobe, preto neuvažujeme o zľavách, ani zľavových kódoch. Cena tovaru zodpovedá kvalitnej výrobe a s ňou spojeným nákladom. Nemôžeme si dovoliť znížiť cenu, ani keby sme chceli.

 

10) Prečo je výrobná a dodacia lehota pri šatách minimálne 14 dní (a viac)?

Každý jeden kúsok šiat JoveJove sa vyrába na objednávku - je to ekologické. Tento druh výroby spĺňa filozofiu udržateľnej módy, keďže každý vyrobený kúsok už má vopred svojho majiteľa. Nevzniká tak nadmerná výroba. Svoj nákup si takto ešte viac premyslíte a čakanie na šaty znásobí radosť. A stojí za to.

 

11)  Aká je výrobná doba pri tričkách?

Tričká máme skladom, takže záleží od skladových zásob. Je možné, že pri veľkom dopyte sa budú tričká doobjednávať. Ak nie je vaša veľkosť, dizajn dostupná, napíšte nám prosím email.

 

12) Ako príde tovar zabalený?

Šaty, set balíme do krabíc s hodvábnym papierom. Krabica, v ktorej sú šaty zabalené je vyrobená z trojvrstvovej vlnitej lepenky, ktorá sa ľahko recykluje a je vyrábaná z obnoviteľných zdrojov. Neprepravujeme v obaloch vzduch. Obaly rozmerovo odpovedajú balenému tovaru a využívame minimálne množstvo obalového materiálu. Tovar vo vnútri krabice je obalený hodvábnym papierom.

Ak je to možné, používajte krabice viac ako jedenkrát.

Tričká balíme do recyklovaných obalov. Obaly sú vyrobené z recyklovaných plastov. Na obale sú dva lepiace prúžky, ten druhý môžete ešte nejak využiť (napríklad je to super obal na cestovanie, na kozmetiku alebo oblečenie). Ak už obal doslúži, je ho možné recyklovať. Obaly majú certifikát GRS- Global Recycled Standard.

 

13) Chcem venovať šaty, tričko ako darček, je možné pridať venovanie?

Samozrejme, venovanie rady napíšeme. Dajte nám vedieť na email alebo to napíšte rovno do poznámky pri objednávke.

 
Späť do obchodu